PLASTUM Trading s.r.o.

Tel.: 731 771 853

ERTALON [PA] Polyamid

Polyamidy, ("silony"), dělíme do několika skupin. Mezi nejdůležitější z nich řadíme následující:
PA 6, PA 66, PA 46, PA 6 G a PA 12.

Rozdílnost fyzikálních vlastností níže uvedených typů materiálů jsou dány složením a stavbou jejich molekulových řetězců.

ERTALON je velice oblíbeným materiálem pro svoji širokou škálu průmyslových komponentů při výrobě základních zařízení případně při jejich údržbě.

Mezi nejdůležitější vlastnosti se řadí:

  • vysoká mechanická pevnost, tvrdost, tuhost a houževnatost
  • schopnost pracovat pod vysokým zatížením
  • vysoká mechanická tlumící schopnost
  • špičková odolnost proti otěru
  • výborné kluzné vlastnosti
  • vysoká mez únavy

Tento typ materiálu nabízí optimální kombinaci mechanické pevnosti, tuhosti, houževnatosti, mechanické tlumící schopnosti a odolnosti proti opotřebení. Tyto vlastnosti spolu s dobrou elektrickou a izolační schopností a také dobrou chemickou odolností předurčují materiál ERTALON 6 SA jako univerzálně použitelný jak v oblasti konstrukce tak i v oblasti údržby.

web icon KoupitTento typ neupraveného litého polyamidu 6 vykazuje znaky, které se velmi blíží vlastnostem materiálu ERTALON 66 SA. Tyto kombinují vysokou pevnost, tuhost a tvrdost s dobrou odolností proti tečení a odolnost proti opotřebení, dobré vlastnosti tepelného stárnutí a výbornou obrobitelnost.

web icon KoupitTento materiál s vyšší mechanickou pevností, tuhostí, tepelnou odolností a odolností proti opotřebení je oproti ERTALONu 6 SA také lepší v odolnosti proti tečení. Oproti tomu je jeho pevnost v rázu a mechanická tlumící schopnost snížena. Velmi se hodí pro obrábění na soustružnické automaty.

web icon KoupitVe srovnání s čistým materiálem ERTALON 66 SA má tento typ vyztužený 30-ti % skelnými vlákny a se zvýšenou tepelnou odolností zvýšenou pevnost, tuhost, odolnost proti tečení a rozměrovou stálost při zachování vynikající odolnosti proti opotřebení. To také umožňuje vyšší maximální provozní teploty.

web icon KoupitVe srovnání s konvenčními polyamidy nabízí ERTALON 4.6 lepší zachování tuhosti a odolností proti tečení přes jeho široký rozsah teplot, jakož i lepší odolnost proti stárnutí teplem. Z tohoto důvodu je situován do oblasti vyšších teplot (80-150°C) kde tuhost, odolnost proti tečení, tepelná odolnost proti stárnutí, únavová pevnost a odolnost proti opotřebení zaostává oproti materiálům jako ERTALON 6 SA, ERTALON 66 SA, ERTACETAL nebo ERTALYTE.

web icon KoupitTento vnitřně mazaný typ litého polyamidu 6 je samomazný ve skutečném slova smyslu. ERTALON LFX, zejména vyvinutý pro nemazané, vysoce zatěžované a pomalu pohyblivé části aplikací, přináší značné rozšíření týkající se uplatňování příležitostí ve srovnání se standardními litými polyamidy. Poskytuje snížený koeficient tření a to až o 50%, což výrazně zvyšuje schopnosti tlaku rychlosti a výrazně zlepšení odolnost proti opotřebení a to až 10x.

web icon KoupitERTALON 6 XAU+ je tepelně stabilizovaný stupeň litého polyamidu s velmi hustou a vysoce krystalickou strukturou. V porovnání s běžnými extrudovanými nebo litými polyamidy nabízí ERTALON 6 XAU+ vynikající vlastnosti při tepelném stárnutí na vzduchu (velice dobrá odolnost vůči tepelně-oxidační degradaci). ERTALON 6 XAU+ se doporučuje především u ložisek a dalších mechanických částí vystavených opotřebení, které působí na vzduchu po dlouhou dobu při teplotách nad 60°C.

web icon KoupitTento typ materiálu se svými vlastnostmi velice blíží vlastnostem litého polyamidu, který pro svoji velice dobrou obrobitelnost nabízí optimální kombinaci mechanické pevnosti, tuhosti, houževnatosti, mechanické tlumící schopnosti a odolnosti proti opotřebení. Tyto vlastnosti spolu s dobrou elektrickou a izolační schopností a také dobrou chemickou odolností předurčují materiál PA 6 GC jako univerzálně použitelný jak v oblasti konstrukce tak i v oblasti údržby.Ve srovnání s čistým materiálem ERTALON 6 SA má tento typ vyztužený 30-ti % skelnými vlákny a se zvýšenou tepelnou odolností zvýšenou pevnost, tuhost, odolnost proti tečení a rozměrovou stálost při zachování vynikající odolnosti proti opotřebení.

web icon Koupit
Jedná se o obtížně zápalný extrudovaný polyamid 6 s protipožární ochranou. Má velmi vysoký index kyslíku ve výši 40% (LOI - Limiting Oxygen Index) a neobsahuje halogeny a fosfor. Je samozhášivý a protipožární vlastnosti jsou dle UL 94 klasifikovány V0. Splňuje také požadavky stanovené v normě EN 45545-2 - standard specifický pro železniční aplikace - protipožární ochranu na kolejových vozidlech. Testováno podle DIN EN 45545-2: 2013 R22, R23, R24 a R26, HL1-HL3 pro kolejové aplikace. Díky těmto speciálním kombinacím vlastností je ideálním materiálem pro oblasti použití, ve kterých jsou kladeny vysoké požadavky na protipožární ochranu, mechanické vlastnosti a hmotnost.Tento typ extrudovaného polyamidu 12 má minimální nasákavost a maximální rozměrovou stálost mezi polyamidy, mimořádně vysoké rázové pevnosti při nízkých teplotách a je dobře obrobitelný. Používá se pro bezúdržbové díly nebo časti vystavené rázům. Také je velmi vhodný do prostředí v němž jsou požadovány hluku a vibrací tlumící vlastnosti např.: těsnící a tlumící prvky nebo rychlospojky pro palivová vedení, v komponentách pro čerpadla.Tento typ extrudovaného polyamidu 12 s přídavkem molybdenu (MoS2) má minimální nasákavost a maximální rozměrovou stálost mezi polyamidy, mimořádně vysoké rázové pevnosti při nízkých teplotách a je dobře obrobitelný a má zvýšenou UV odolnost. Používá se pro bezúdržbové díly nebo časti vystavené rázům. Také je velmi vhodný do prostředí v němž jsou požadovány hluku a vibrací tlumící vlastnosti např.: těsnící a tlumící prvky nebo rychlospojky pro palivová vedení, v komponentách pro čerpadla.Tento typ extrudovaného polyamidu 12 vyztužený 30-ti % skelnými vlákny má minimální nasákavost, vysokou tvrdost a velmi vysokou rozměrovou stálost mezi polyamidy, mimořádně vysoké rázové pevnosti při nízkých teplotách a je dobře obrobitelný.

Součásti vyrobené z ERTALONu Součásti vyrobené z ERTALONu Součásti vyrobené z ERTALONu

Součásti vyrobené z ERTALONu

Součásti vyrobené z ERTALONu

Součásti vyrobené z ERTALONu

Součásti vyrobené z ERTALONu Součásti vyrobené z ERTALONu Součásti vyrobené z ERTALONu

Součásti vyrobené z ERTALONu

Součásti vyrobené z ERTALONu

Součásti vyrobené z ERTALONu

Polotovary ERTALON Polotovary ERTALON Polotovary ERTALON

Polotovary ERTALON

Polotovary ERTALON

Polotovary ERTALON

Polotovary ERTALON Součásti vyrobené z ERTALONu Součásti vyrobené z ERTALONu

Polotovary ERTALON

Součásti vyrobené z ERTALONu

Součásti vyrobené z ERTALONuVýběr materiálu